SC Xaverov Horní Počernice vybojoval v posledním zápase podzimní fáze soutěže druhé místo tabulky

V sobotu 11.11. 2023 se na hřišti TJ PRAGA odehrálo již 15. kolo soutěže M-1.A/A, kde jako rivalové nastoupili SC Xaverov Horní Počernice a Tělovýchovná jednota PRAGA. I přes rozdílné postavení v tabulce, kdy Xaverov držel třetí místo a Praga místo desáté, byl zápas již od začátku velmi vyrovnaný. Navzdory velké snaze TJ Pragy, SC Xaverov dokázal vybojovat výhru 2:0 a zisk tří bodů do tabulky.

V začátku zápasu panovala na hřišti i v hledišti napjatá atmosféra. Xaverovu šlo o získání nejvyššího místa tabulky, naopak Praze šlo o udržení se v soutěži. Xaverov přišel do zápasu jako favorit, avšak na začátku to nebylo úplně znát.Praga se nebála a do zápasu nastoupila velmi sebevědomě.

Zápas byl od jeho startu velmi vyrovnaný. Šancí bylo v prvním poločase na obou stranách mnoho. V největší šanci se v prvních minutách ocitl Tomáš Havlíček z týmu Xaverova, který však neuspěl.

Napětí přerušil až ve 28. minutě gól Jakuba Heriana, který díky rohu Filipa Cermana, mířející na přední tyč, dokázal balon dostat až do brány. Od této chvíle měl Xaverov nad Pragou navrch.

Střední záložník Filip Cerman říká: „Zápas provázely souboje většinu hracího času. Kluzký a bahnitý povrch moc nepřispíval naší kombinaci, ale myslím, že jsme si dokázali poradit.“

První poločas skončil za stavu 1:0, kdy domácí stále věřili ve srovnání gólového manka.

Obránce týmu TJ Praga, Mikuláš Miča, komentoval nepříznivý první poločas: „Nehrálo se mi úplně nejlépe, protože terén nevyhovoval našemu hernímu stylu, a tak jsme ho museli přizpůsobit. Navíc jsme byli bez našeho nejlepšího hráče. Za náš výkon se nemusíme stydět a myslím, že máme na čem na jaře stavět. “

Druhý poločas, oproti prvnímu, začínal pod zvláštní atmosférou. Oboustranná nejistota a strach byl ve hře znát. Napříč velkému tlaku ze strany Xaverova se Praga nevzdala a všechny jednoznačné šance ze strany hostujících dokázali ubránit.

V 86. minutě zápasu Xaverov obhájil své vedení. Pomocí rychlého běhu dokázal Robert Sládek oklamat obránce i brankáře TJ Pragy a dostal tak balon do brány.

Po druhém gólu SC Xaverova byl zápas již pouze o vyplnění času.

Tříminutové nastavení ukončilo trápení hráčů TJ Praga, rozhodčí odpískal konec a SC Xaverov si mohl připsat již třetí výhru za sebou a také dělené druhé místo tabulky na zimní přestávku. TJ Praga přezimuje na místě dvanáctém.